GenelYazılar

SARIKAYA’NIN ÖZRÜNÜ KABUL ETMİYORUZ

Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın İHA kameramanı Ahmet Demir’e tokat atması tüm kamuoyu gibi bizi de derinden üzmüştür. Çok zor çalışma koşulları altında çalışan emekçi gazeteciler her zaman belli kesimlerin saldırısı altında mesleklerini idame ettirmeye çalışmaktadır. Maalesef Demir kendi meslektaşı tarafından darp edilmiştir. Bu saldırıyı gerçekleştiren Muharrem Sarıkaya, bunu kameraların ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in karşısında yapmıştır. Bu saldırının görüntülerinin kamuoyuna yansımasından sonra özür dilemiş ve Habertürk kanalındaki görevinden istifa etmiştir.

Biz Kemalist gazeteciler olarak Sarıkaya’nın özrünü kabul etmiyoruz. Bir belediye başkanının karşısında ve kameraların önünde bunları yapan bir kişi kapalı kapılar ardında basın emekçilerine daha sert şiddet uygulayacağı kanaatindeyiz. Bu atılan tokat sadece Demir arkadaşımıza değil işini tüm olumsuz şartlara rağmen yapmaya çalışan gazetecileredir.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in olay karşısındaki tepkisizliği de en az Sarıkaya’nın şiddeti kadar kabul edilemez bir davranıştır. Başkan Şahin’i de Muharrem Sarıkaya’yı da şiddetle kınıyoruz.

Kemalist Yön Hareketi Basın Birimi

Similar Posts:

Loading

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir