Genel

Doç.Dr. Emin Elmacı

Doç.Dr. Emin Elmacı

Mehmet Emin Elmacı, 1969 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimimi ailesinin işi nedeniyle sırasıyla Ankara, Çorum, Kars ve Muğla’da tamamlayan Elmacı, Lisans eğitimini Ege Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümünde 1992 yılında bitirmiştir.  

Yüksek Lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yakınçağ Tarihi Ana bilim dalında, doktorasını da Dokuz Eylül Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Cumhuriyet Tarihi kürsüsünde tamamlamıştır. Aynı Enstitü’de 1997 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Elmacı, halen aynı birimde Yardımcı Doçent olarak derslere girmektedir.

Elmacı’nın “İttihat Terakki ve Kapitülasyonlar”, “Amerikan Kolejinden Kızılçullu Köy Enstitüsüne NATO Binası” ve “Aydın’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları” ve “Bergama Halkevi” “İzmir’de Atatürk Dönemi Cumhuriyet Bayramları” olmak üzere 5 kitabı bulunmaktadır. Atatürkçülük ve Cumhuriyet Tarihi konularında yayımlanmış makaleleri bulunan Elmacı askerliğini Kuleli Askeri Lisesi’nde yapmıştır.

Similar Posts:

 1,369 Görüntülenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir