Ahmet AyçiçekYazılar

Ahmet Ayçiçek Yazdı: “Genç Kemalistler”

20 yıllık AKP iktidarının devamında bugün Türkiye büyük bir bataklığa saplanmıştır. Ekonomik kriz her geçen gün büyürken adalete olan güven bitme noktasına gelmiş, eğitim sistemi çökmüş ve ülkeye alınan milyonlarca ne idiği belirsiz sığınmacıyla vatandaşlarımız kendi sokaklarında rahatça yürüyemez hale gelmiştir. Türkiye,  bugün yönetilememe kriziyle karşı karşıyadır.

   Sarayın, sorunları çözmek bir yana yanlış politika ve uygulamalarıyla daha da derinleştirmesi çıkış yolunun AKP’de olmadığını somut olarak ortaya koymaktadır. Çözümün adresi AKP olmadığı gibi uzun yıllar AKP hükümetlerinin içerisinde yer alarak vatanseverlere karşı kurulan Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında FETÖ ile omuz omuza olan; bu ülke insanını düşüncelerinden ötürü ötekileştiren ve memleketin şimdi içinde bulunduğu sıkıntılı vaziyette doğrudan pay sahibi olan yeşil gömlekli siyasetçilerde değildir.

   Krizler, krizi yaratanlarla aşılamayacağı gibi dogmaların esiri olmuş tutucu kafalarla ve kalıplaşmış yöntemlerle de  aşılamaz. Memleketi düzlüğe çıkaracak olanlar tam bağımsızlığı ilke edinmiş, devrimci bakış açışına sahip “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür!” Türk gençliğidir. Bir asır öncesinde emperyalizmi önce cephede ardından masada mağlup ederek gerçekleştirdiği devrimlerle  tam bağımsız bir ülkeyi inşa eden irade, bir asır sonra bugün de memleketi ayağa kaldıracak yegane iradedir.

   Memlekete yeni fikirler lazımdır! Bugün memlekete lazım gelen yeni fikirleri yaratacak, memleketi zifiri karanlıktan aydınlık yarınlara taşıyacak yegane grup Genç Kemalistlerdir! Türk gençliği, dün olduğu gibi bugün de memleketi ayağa kaldırmak için elini değil gövdesini taşın altına koyacaktır.

   Geleceğin Türkiye’sini yaratmak amacıyla, Kemalist çizgide çalışma yürüten gençlik örgütlerinin katılımıyla 10-12 Aralık tarihlerinde Ankara’da bir araya gelerek tarihin omzumuza yüklediği sorumluluğu yerine getireceğiz. Memleketin dört bir yanından Kemalist ideolojiyi benimsemiş yüzlerce gencin bir araya geleceği Büyük Kemalizm Kurultayı, umutları yeniden yeşertecek yeni fikirleri doğuracaktır.

   Ülke sorunlarının çözümüne dönük somut programlar üretmek amacıyla oluşturulan 12 farklı masa başlığında üç gün boyunca çalışma yürütülerek çözüm önerileri ortaya konulacak ve akabinde masalardan gelen sonuçlar birleştirilerek kitap olarak yayınlanacaktır. Bununla birlikte 11 farklı konuşmacının katıldığı söyleşiler ve serbest kürsü tartışmalarıyla geleceğe dair yeni yol haritaları çizilecektir.

   Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir; bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; memleketi içinde bulunduğu sıkıntılı süreçten çıkararak ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürüyecek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır devletler seviyesine çıkaracaktır.

Similar Posts:

Loading

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir